Roberto Zucaro – Italia (Bari)

Parę słów o mnie…

articolo1Italia articolo2ItaliaOd najmłodszych lat miałem zamiłowanie do piłki nożnej oraz do muzyki, ale to ta ostatnia dała mi największą satysfakcję. Porzuciwszy piłkę nożną z powodu niewielkiego wypadku, poświęciłem swoje ciało i duszę muzyce i odtądto z nią właśnie rozpoczęła się moja przygoda…

W wieku 10 lat zacząłem naukę gry na gitarze basowej w szkole muzycznej, a następnie naukę na keyboardzie i gitarze. Do świata muzyki wkroczyłem kilka lat później, po spotkaniu słynnego piosenkarza, pochodzącego z mojego regionu (Apulia), z którym rozpocząłem współpracę występując na wspólnych wieczorkach muzycznych.Zakończyło się to powstaniem naszego duetu wokalnego.

articolo4ItaliaPodczas tych koncertów odkryłem, że mogę mieć talent do śpiewania. Braliśmy więć udział w wielu festiwalach articolo3Italiawokalnych osiągając spore sukcesy muzyczne na poziomie lokalnym
i regionalnym. Po zakończeniu tej współpracy byłem później przez kilka lat członkiem innego zespołu “Extralarge” („Ekstra duży”) rozwijając swoje umiejętności oraz pogłębiając znajomość wielu stylów muzycznych.

W 1996 roku postanowiłem przeprowadzić się do regioniu Marche,
i w jednym z miejsc poznałem dziewczynę z Polski, z którą zapragnąłem zaśpiewać w Polsce, co było dla mnie nowym wyzwaniem. Z wielkim sceptycyzmem, ale też i z wielką odwagą, zdecydowałem się zrobić krok naprzód. Zaraz po pierwszych koncertach, zdałem sobie sprawę, że Polska może być moim nowym domem , i dać mi wiele możliwości.I tak też się stało. Jak tylko się tutaj z aklimatyzowałem i zorganizowałem, zacząłem objeżdżać wzdłuż i wszerz ten wspaniały kraj, wykonując przez prawie 20 lat ponad 600 koncertów plenerowych tym samym propagując na polskiej ziemi najpiękniejsze włoskie piosenki wszechczasów.

Wystąpiłem w wielu polskich programach telewizyjnych np. „Kawa czy Herbata”.
Wielokrotnie koncertowałem (jako supporter) na polskich scenach muzycznych z udziałem największych Polskich sław takich jak: Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Ibisz, Golec Uorkiestra, Kamil Bednarek, Ira, Pectus, Piękni i Młodzi, Wawele, Dżem, Boys, Maanam, Skaldowie, Ryszard Rynkowski, After Party, Kindla, Andrzej Cierniewski, Lemon, itd.

Współpracuję z mediami, publicznymi, komercyjnymi,
agencjami, mpresariatami i estradami na terenie całej Polski.

Od kilku lat śpiewam również w duecie z Haliną Benedyk
– piosenkarka, która zaslynęła w latach 80 hitami
„Frontiera”oraz  „Mamy po 20 lat”

 

CD_ROBERTO_ZUCAROW ubiegłym roku dzięki współpracy z Walterem Bassanim (producent, aranżer i articolo2014autor Drupiego, Ramazzottiego, Jalisseego i wielu innych wykonawców) stworzyłem moją pierwszą płytę CD “BALLA BELLA”

(“Tańcz Piękna”) składającą się z włoskich cover’ów, na której jest również załączony mój pierwszy singiel zatytułowany “Balla Bella!” („Tańcz Piękna!”). Wspomnianą płytę muzyczną CD można nabyć zarówno po zakończeniu
moich koncertów, jak i na 31 portalach internetowych na całym świecie.

 Proszę posłuchać fragmentu płyty!

 

 

Zachęcam do zapoznania się z moją twórczością

fbicon twitter youtube linkedin googlepiu skype
Leave a Reply